Przyjazd
Wyjazd
Najniższa cena
na naszej stronie

Ambasadorzy

Helan to nie tylko hotelarstwo i gastronomia, to również rodzinna atmosfera i sportowy tryb życia. Rodzinną atmosferę tworzą właściciele, Helena i Andrzej Gąsienica-Daniel. Wraz z trójką dzieci i personelem dbają o ciepło domowego ogniska. Każde Święta spędzane w Helanie są dla turystów odwiedzających zakopane wyjątkowym przeżyciem.

Andrzej Gąsienica-Daniel

Starszy syn Heleny i Andrzeja może poszczycić się dodatkową umiejętnością jaką jest jazda na Snowboardzie Alpejskim. Jako zawodnik, swoją karierę rozpoczął w wieku 16 lat zdając testy sprawnościowe do Liceum Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Jako reprezentant Polski, klubu AZS Zakopane zdobył kilkanaście medali Mistrzostw Polski seniorów, juniorów oraz młodzieżowców. Posiada kilka tytułów Mistrza Polski w slalomie i gigancie równoległym.

SUKCESY 2017

Miniony rok przyniósł Gąsienicy - Danielowi wiele bardzo dobrych wyników w zawodach wysokiej rangi. Trzykrotnie zajął 5, raz 6 oraz 8 miejsce w Pucharze Europy. Jest jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do finałowej „8” i walczył o wejście do top 4 w ostatnich latach. Wysoką formą sportową oraz wynikami wywalczył  sobie prawo startu w Pucharze Świata.

W sezonach 2012/13 oraz2013/14 udział w zawodach rangi Puchar Świata dawały mu możliwość walki o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Sochi 2014. Ze wszystkich zawodników, na Igrzyska Olimpijskie kwalifikowało się 32 z całego świata. Andrzej startując w 9 edycjach z 15 rozegranych uplasował się na wysokim 33 miejscu.

„Udział w zawodach rangi Puchar Świata rozpocząłem w połowie lutego ubiegłego roku, ominęły mnie starty w kilku edycjach Pucharu Świata oraz 2 starty w Mistrzostwach Świata Seniorów w Kanadzie. Zebrałem 234 punkty FIS, najlepszy mój wynik w Pucharze Świata to 26 miejsce – opowiada Andrzej Gąsienica-Daniel - Czego zabrakło do wyjazdu na Igrzyska ..... na pewno ilości startów w Pucharze Świata, w których mogłem zbierać punkty klasyfikacji generalnej.„

Kadra Narodowa

Pomimo wieloletniego członkostwa w Kadrze Narodowej treningi opłaca przede wszystkim z własnych środków. Głównym sponsorem jest rodzinny Helan gdzie między treningami można spotkać się i porozmawiać z Andrzejem osobiście, a dla zagorzałych wielbicieli przygotowane zostały specjalne karty, na których można otrzymać autograf Mistrza.

Lokalizacja u stóp polskich Tatr

Stara Pardałówka 6
34-500 Zakopane, Polska

+48 18 20 199 11
recepcja@helan-zakopane.pl

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij