Dla spacerowiczów | Willa Helan Zakopane

Dla spacerowiczów

Zakopane ma do zaoferowania również mnóstwo tras spacerowych w granicach samego miasta. Trasy te są dostępne przez cały rok bez względu na pogodę. Wymagają jedynie wygodnych butów oraz chęci na spacer.
Gorąco polecamy:

  • Spacer grzbietem Bachledzkiego Wierchu od ul Salwatoriańskiej do Harendy. Polna droga, na której latem jeżdżą traktory zwożące sianokosy ma długość ok. 3 km, wiedzie przez największą miejska łąkę, z której roztacza się imponujący widok na grań Tatr od Kominiarskiego Wierchu do Tatr Bielskich na Słowacji. Spacer trwa ok 1 h.
  • Spacer grzbietem Gubałówki w stronę Szymoszkowej. Część spaceru w okolicach górnej stacji kolejki torowo-szynowej na Gubałówkę może nie robi dobrego wrażenia (ilość straganów z pamiątkami jest przerażająca) ale dalsza część (okolice Butorowego Wierchu) w pełni wynagrodzą nam trudy spaceru. Widok na Giewont, Czerwone Wierchy oraz Zakopane powala. Z Butorowego Wierchu można zjechać kolejką do Zakopanego lub iść dalej aż do stoku Szymoszkowej.
  • Spacer grzbietem Gubałówki przez Furmanową aż do Zębu zajmuje ok. 2,5 h. Po drodze można zejść na Harendę. Widoki są niezapomniane zwłaszcza w bezchmurne dni. Po drodze można spotkać pary podczas… zdjęć ślubnych w plenerze ;-)
  • Spacer na Antałówkę, krótki spacer z centrum lub z Pardałówki nie zajmuje więcej niż 30 min. Na Antałówce można zorganizować sobie przyjemny piknik z widokiem na Giewont.
  • Droga do Kuźnic z przystankiem przy tamie. Przyjemny spacer zajmuje ok. 30 min. Po drodze można się zatrzymać nad tamą na Potoku Foluszowym i popatrzeć na krystalicznie czysta wodę płynącą z gór.
  • Dolina Jaworzynki przez Kuźnice to idealne miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta. Rozległa polana sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Spacer z Kuźnic zajmuje ok 20 min.
  • Droga pod Reglami rozpoczyna się pod Skocznią a kończy przy wlocie do Doliny Kościeliskiej. Przyjemny spacer pod reglami zajmuje ok 2 h. Po drodze mijamy bacówki oraz szałasy, a także kilka maleńkich reglowych dolinek np.: Ku Dziurze, Białego, Strążyska, Lejowa, Za Bramką. Z Kościeliska można wrócić do Zakopanego busem.
hide
Podaruj Prezent
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij